![]() |
![]() ![]() |
komentáře uživatele :


Psavec: Já nenadávám, jen si občas něco píšu, ale o drahotě ani ň.


Homér: Podnětný komentář, díky za to zamyšlení. Vždycky mě zajímá, co vnímavé čtenáře při čtení napadá. Jeden by žehlil, druhý přišíval další cár... Ta metafora má zjevně ještě spoustu nevyužitého potenciálu.


kmotrov: Děkuji za pochvalu a souhlasím, asi jsem si s koncem měla víc pohrát. Ale v té chvíli mi přišlo, že z formy vybočující závěr je jaksi důraznější.


Homér: Jo, bylo to o tobě. Ale už si nevybavím, co přesně mě inspirovalo :)


Tvrdnutí chrání jako krunýř. Ale něco zatvrdne navždy a citlivost se už nemusí vrátit.


Musí to bolet. Bolest nám říká, co je opravdu důležité. Rodit jenom tak, jako když si uplivne, jak by to na světě vypadalo? Už takhle je dost přelidněno:)
Pěkná báseň, i když možná zbytečně smutná.
Pěkná báseň, i když možná zbytečně smutná.


Leslie: Je to tak, ani naše civilizované způsoby nejsou dokonalé, ani demokracie není. Ale aspoň je možnost a naděje, že se časem zlepší. I s tím dalším, co píšeš, naprosto souhlasím.


Krásná báseň a skvělý přednes. K tématu mě trochu nemístně napadlo – a předem se za to omlouvám –, že furt lepší cizí muž v taláru než cizí muž se samopalem. Prostě že tohle je civilizovaný způsob řešení sporů a co by za něj leckde jinde dali. Ale to je jen obecná připomínka, o konkrétní věci nevím nic a ani ji nekomentuju.


Líbí se to všechno. A oceňuji změnu formy – teda možná to není změna, ale pamatuji si tu tvou ustálenou jinak.


Homér: Děkuji. Zamile na tom určitě vadilo daleko víc věcí, ale ke kritice si vybrala zrovna ten neologismus, který jiní naopak ocenili... Parodie. Je to tak. I když umím napsat skoro cokoli (taky nic jinýho nedělám a neumím, jsem copywriter), pravdou je, že parodie se mi píše úplně nejlíp ze všeho, tak nějak sama. Asi bych se konečně měla přestat tomu bránit.


To je paráda. Zajímavé obrazy, víc vrstev, všechno to spolu hraje a drží pěkně dohromady.


Gora: Máš pravdu, mohlo by tam být nehodíš i nahodíš, obě varianty s "tak" a bez. Tahle mě napadla jako první, tak už ji nechám. Tvé pochvaly si moc vážím.


Mlčeti Zlato: Hodně záleží, jak to čteš. :-) Každopádně velký dík za komentář.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» nováčci
John frederick hall» narozeniny
Amy.mousse [17], Marthani [14], MysHack [12], senpai [12], problafak123 [7], Monsealla [6]» řekli o sobě
Martin Patřičný řekl o (ne)známá_firma :Před pár lety literatura přežila i svůj šílený nadbytek, těch, kdo píší, začalo být víc, než těch kdo čtou…ale – došlo k něčemu jinému: Tak dlouho se čekalo, že knihu zlikviduje televize, že knihy a čtení změní čtečky a audioknihy, o internetu nemluvě. Ale njestalo se to. Co se stalo doopravdy? Proměna je v tom, že vyhrály ženy. A vůbec nejde a nešlo o nějaké zápolení či o vítězství. Prostě jen daleko víc žen než mužů kupuje knihy, daleko víc žen čte a dnes myslím že i víc žen píše. Ženy zkrátka převzaly žezlo i otěže literatury a muži se sami odsunuli na vedlejší kolej, mimo mísu. Co všechno se muselo stát a stalo se od těch časů, kdy muži psali skoro všechny knihy a stvořili i všechny ženské postavy, o tom mám pár poznámek pod článkem. Literatura, královna kniha, byla vždycky něčím a nějak „ohrožená“. Teď tedy odkládá brnění a obléká košilku a sukni. Proměna literatury začíná. Co přinese, bůh suď. Nebo spíš bohyně?