![]() |
![]() ![]() |
komentáře k dílům uživatele :


Krásné, roztomilé :)
Šneci jsou fajn, vždycky je s klumama sbíráme z cest, aby je někdo nerozplácl. A otáčíme je jiným směrem, než je silnice nebo naše zahrada :D
Ale slimáci mě loni v létě doháněli k šílenství. Oblíbili si nejen naši zahradu, ale i skleník a některé rostlinky sežrali, sotva se vylouply ze semínek. A to už bylo i na tak mírumilovného člověka příliš! Večery jsem trávila jejich sbíráním. Kéž by letos dostali slimáci rozum nebo aspoň nebyli tak vášniví... :D
Šneci jsou fajn, vždycky je s klumama sbíráme z cest, aby je někdo nerozplácl. A otáčíme je jiným směrem, než je silnice nebo naše zahrada :D
Ale slimáci mě loni v létě doháněli k šílenství. Oblíbili si nejen naši zahradu, ale i skleník a některé rostlinky sežrali, sotva se vylouply ze semínek. A to už bylo i na tak mírumilovného člověka příliš! Večery jsem trávila jejich sbíráním. Kéž by letos dostali slimáci rozum nebo aspoň nebyli tak vášniví... :D


Ailin: Očekávala jsem obdobnou reakci :-D Ale já jakožto velkej zahradník prostě nemam se slimákama zrovna dobrý vztahy :-D Vlastně si nemusí tolik stěžovat, jsou na tom stejně jako houf oranžových mravenců uprostřed skalničkovýho záhonu, kterej občas zmodrá :-D Prostě nehodlam po slimácích dojídat ředkvičky a salát :-D Zlatý červíci v třešních, ty mi chutnaj :-D A třešeň nepřijde nazmar :-D PS: A jo, jsem na vás hodná, to v tomhle kontextu hned jinak vyzní :-D


Zamila: No fuuuuuuuj...:-((( Na druhou stranu, začínám si vážit toho, jak jsi na nás, Psance, vlastně hodná ;-) :-D


"Úsvitem - salátem", no, budiž ;-) Šneci ještě jdou, daj se za něco chytit. Ale slimák, to je teprve maximálně neužitečný zvíře ! To vždycky jdu a solim a solim ... :-D


vanovaso: Taky jsem to vzdala. Naučila jsem se pěstovat jen to, co jim nechutná :-D


pěkně hravá,, taky jsem bojovala se šneky a slimáky, a pak jsem to vzdala, nepěstuju, kupuju... vyjde to laciněji.. ;-))


Zamila: Tahle je trochu depresívní, pravda... Je napsaná na základě setkání s jednou konkrétní bezdomovkyní - ale tak nějak patří i všem ostatním, nejen na Smíchovském nádraží... Cítila jsem úctu k té duši a vnímala její skrytou krásu - a zároveň mi bylo nekonečně smutno z tohoto světa.


Je pěkně melodická, ale jinak mám radši ty srdečně-přírodní ;-)


Zamila: Submisivní ani ne... spíš o bezpodmínečné lásce ve všednodenním partnerství... O tom, že i když se pohádáme, i když se někdy nechtěně zraňujeme, i když to někdy moc bolí - tak to, že se máme rádi, nakonec převáží nade vším.


Klasicky romantická a tak trochu (mile) submisivní :-) Proč ne, líbí se mi.


Zamila: I já dokážu mít ambice... i když takové "divné"... :-D Třeba tento cyklus minibásniček bych chtěla dopsat tak, aby tam bylo všech 8 svátků, nafotit k nim fotky, které by vyjadřovaly ty dny (nejlépe vždycky v ten den v roce, o který se jedná) - a pak ty básně zapracovat do těch fotek. Pár řádků - a práce minimálně na rok :-D


Předposlední a poslední jsou pěkné. Jen ty obrázky jsou na mě (kritika :-D ) moc velké ;-) Ale dokážeš navodit ten správný něžný obraz přírody i duše, to se mi líbí ve všech Tvých básních (ve kterých jde i o přírodu :-D ;-)
PS: Ke vzkazu se ještě vrátím, neměla jsem teď čas, nějak s Tebou souhlasím, ale přece jen, ach, ty mé ambice ... Achjo ;-)
PS: Ke vzkazu se ještě vrátím, neměla jsem teď čas, nějak s Tebou souhlasím, ale přece jen, ach, ty mé ambice ... Achjo ;-)


Orionka: Koukám, že s tím ptactvem máme stejné vnímání, taky je pořád slyším, asi je vážně nějaká "blbá doba" ;-) I když to zní vlastně paradoxně. Ježiš, já chci jaroooo !! :-) :-)


Tak ta je krásná ... Skvělá formou i myšlenkou. Krásně lyricky obrazotvorná, prostě voní ... Paráda :-)


Lenča: Ptáci už zpívají tak nějak jinak - jako zpívávají před jarem... ale zatím jen někdy.


Krásná básnička :)
A k tomu zajímavá debata s ohromujícím závěrem .) Tak jaro se jen schovalo - kdo by to do něho řek... :D Ale je fakt, že ho taky některé dny tak jasně cítím ve vzduchu.
A k tomu zajímavá debata s ohromujícím závěrem .) Tak jaro se jen schovalo - kdo by to do něho řek... :D Ale je fakt, že ho taky některé dny tak jasně cítím ve vzduchu.


Ailin: To máš vlastně pravdu. Řečeno s klasikem, tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným :).


Orionka: No právě... právě že ani to jaro přes zimu neodešlo - jen je někde schované, a občas vykukuje... :-)
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
desde [17], Desdemona La Rochelle [16], pampeliška [13], Chardonnay [12], BarboraKollmanová [11], majoranka [11], Taru [10], myskasro [6], Maurí [6], 1cursedpoetry2 [5], Wolfie [4]» řekli o sobě
ScarLiam řekl o Mája S. :Zdá se být milá neznám ji Zdá se být krásna mnou neviděna nikdy Stydlivá ... Usuzuji z vykání Stále čtu díla její Neustále zde žije Dále se mění Vidím v ní umělce Její um nikdy nevypění.